Ο.Φ.Η.
Λήξη

Λεπτομέρειες

Ημ/νία ΩΡΑ Διοργάνωση Σεζόν Ημέρα Λήξη
11 Νοεμβρίου, 2017 4:00 μμ Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018 Σάββατο 32'

Α’ Γύρος – 5η Αγωνιστική

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να σημειώσει την πρώτη του νίκη στην ιστορία του στην Α1, ηττήθηκε με 10-4 από τον ΝΟΧ στο Κρητικό ντέρμπι της. Έπειτα από την πρώτη περίοδο όπου οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες, το ημίχρονο έληξε με 4-2 υπέρ της γηπεδούχου ομάδα των Χανίων, με την διαφορά να εκτοξεύεται στο 8-3 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Το τελικό 10-4 έμελλε να καταδικάσει τον ΟΦΗ στην 5η του σερί ήττα στο πρωτάθλημα ενώ αντίθετα ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES πέτυχε την πρώτη του νίκη στην φετινή Α1. Θυμίζουμε ότι η αναμέτρηση ήταν η πρώτη σε επίπεδο Α1 μεταξύ των δύο ομάδων της Κρήτης.

Οκτάλεπτα: NOX – ΟΦΗ /10-4 (1-1), (3-1), (4-1), (2-1)

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, στο 3.50 πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητή του ΟΦΗ Κίτσος, για διαμαρτυρία.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Αγιωργούσης, Αποστολάκης, Βουλγαράκης 5, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης 2, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης 2, Πολογεώργης, Χάλαρης, Παπαμανωλιουδάκης.

ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου, Σιράπογλου 2, Τσικβινίτζε, Βασιλάκης, Γεωργόπουλος 1, Ζακχάια 1, Πίσσας, Λεονταράκης, Κλήμος, Γιγουρτάκης, Καλής, Καβουσάνος, Αλάτσης, Σπυριδάκης.

Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρέτας

Πηγή: Cretalive.gr, 11 Νοεμβρίου 2017